Star Trek knihy v Česku

čt 6. října 2011      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 8152x      komentáře: 30

Vložit nový komentář

kapitán flotily tzcomics
tzcomics - čt 6. října 2011 - 00:34
To jsou samé dobré zprávy :) Já to podpořím a Fúzy si koupím. Snad vše vyjde (prodejnost) a budu si pak moct pořídit v češtině i další pokračování rozjetých sérií(Titan, Zkouška ohněm). Přeju v tomhle směru mnoho štěstí.
Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - čt 6. října 2011 - 07:47
pokud se rozjezd tohoto vlaku povede, tak se mame na co tesit, konecne
"What you think about and thank about, you bring about."
kapitán Carth22
Carth22 - čt 6. října 2011 - 08:21
Chtěl bych poděkovat Telemachus Rhadeovi za to, že našel chuť a odvahu pustit se do nesnadneho ukolu a ujmout se pokračování českých knih. Jsou to skvělé zprávy a rozhodně podpořím snahu koupí všech knih které u nás vyjdou, tak jako jsem to dělal v minulosti. Jsem rád, že se zase můžu těšit na nové tituly, moc mi to chybělo. Ještě jednou díky a přeju pevné nervy a silné odhodlání Telemachovi a příjemnou práci všem překladatelům, kterým taktéž patří obrovské uznání.
viceadmirál Sokar
Sokar - čt 6. října 2011 - 09:46
Také se připojuji k poděkování. Fúzi jsem si již přes laser objednal a na další tituly se také velmi těším. Jelikož jsem velkým fanouškem právě Titanu a obecně rozvíjení univerza "po Nemesis", plán na příští rok zní přímo skvěle.
Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
kapitán G´Quan
G´Quan - čt 6. října 2011 - 10:08
Taktéž děkuji Telemachovi za jeho snahu a upřímně doufám, že Laser tentokrát všechny sliby dodrží.
kadet tomix
tomix - čt 6. října 2011 - 11:27
Diky, Rhade :)
Vyborna sprava, Fuzi si urcite kupim, a ani som tak dlho nemusel na tuto knihu cakat, len par tyzdnov:)
Jo, a taktiez je skvele, ze vyjde Titan-Red King, len tak dalej...
To s tymi obalkami je samozrejme tiez parada, Titan a Destiny maju podla mna krasne artworky.
Len tak na okraj, z ST serii maju super obalky zaciatocne tituly Corps of Engineers, a tiez Vanguard a New Frontier
admirál flotily Iconer
Iconer - čt 6. října 2011 - 13:09
Na ty knihy se moc těším a oceňuji snahu.
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
admirál flotily axiom
axiom - čt 6. října 2011 - 14:22
Dobře se to čte a ještě líp se budou číst ty knihy. Držím palce, aby to vyšlo a děkuji všem, kdo se o to snaží.
Jsem člověk a žiji mezi lidmi
poručík Lina
Lina - pá 7. října 2011 - 08:39
A hle, dobré zprávy.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - pá 7. října 2011 - 22:50
A nechystá se třeba takhle náhodou nějaký český román... sbírka povídek, například (ta se sekla a informace nejsou)... st literární soutěž?

Sem tam si pohrávám s myšlenkou zase něco startrekového napsat. Tedy... začala jsem kutit cosi s tématikou Ent., ale na to je třeba klid. Snad zase začnu po Novém roce.

A co vy ostatní píšící, píšete ještě ST příběhy?
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
poručík Mvek
Mvek - pá 7. října 2011 - 23:07
A jestli jsem to dobře pochopil, tak jde na stránkách Laseru i využít akci, že si objednám Struny 2 a ještě nějakou další knihu s výraznou slevou. (krom toho čtenářské konto skutečně funguje, už jsem si ho taky zřídil a doobjednal nedávno chybějící knihy)
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - so 8. října 2011 - 08:28
vydání české sbírky Star Trek Kusy pohřbil před lety sám majitel Laseru - na to bych opravdu nesázela, že se to vzchopí
"What you think about and thank about, you bring about."
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - so 8. října 2011 - 11:59
Vorta: To je mi jasné. Občas mi napíše někdo z autorů, s nimiž jsme tehdy doufali, že to vyjde. Vzpomínka na tu snahu sem tam zabolí, tak to je.
Psaní je taková mizérie, ale dokud se píše, ještě se neumřelo, (nebo tak nějak to bylo :))).
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
poručík Jacob
Jacob - so 8. října 2011 - 14:53
Už slouží skoro jako pomník... kusy.startrek.cz
kadet tomix
tomix - so 8. října 2011 - 15:38
hmmmm, som tak rozmyslal nad tym, co sa s tou zbierkou ST stalo, ci vobec vysla a tak, no...zda sa, ze nie
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - so 8. října 2011 - 19:58
Tak když se k tomu ještě vrátím, tak jako autorku, která tam tedy něčím přispěla, mě neuvěřitelně namíchl přístup. On byl totiž hrozný problém třeba poslat mail "nebude to, nazdar."
Ale zase nevím, proč se spoléhat na nakladatelství. Teoreticky bych byla schopna zajistit výrobu, horší jsou prachy. Ale jinak fakt nevidím důvod, proč by jednou nemohla vyjít sbírka českých ST povídek.
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál Kyle
Kyle - so 8. října 2011 - 20:08
Trochu z jiného soudku, už jsem poslal předběžnou objednávku na Fúzi. :-D
De profundis clamo ad te domine.
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - so 8. října 2011 - 23:10
Jani, já bych teď počkala, jestli se vůbec podaří oživit ST knihy a pak bych řešila vydávání povídek - navíc různá jiná nakladatelství pořádají soutěže a vydávají scifi sbírky, třeba tam by to šlo začít :)
"What you think about and thank about, you bring about."
poručík Mvek
Mvek - so 8. října 2011 - 23:17
No jistě, nemá smysl se zabývat českými ST povídkami, zvláště, když jich asi moc nebude otevřených potenciálním novým čtenářům (téměř či úplně nefanouškům), když se nebudou jakž takž prodávat oficiální počiny (a že teď jde o ty kvalitnější).

A říkám to jako také jeden z přispěvatelů do STK.
komodor William Kirk
William Kirk - ne 9. října 2011 - 23:11
Sbírku povídek bych bral a říkám to nejen jako jeden z přispěvatelů. Patřím k lidem, kteří dají přednost jedné tenčí knize nebo povídkám,které zvládnou za odpoledne, než tlustému svazku či x-logii (protože mám dost odborného čtení, které je zpravidla tlusté a už nemám sílu ani chuť na něco tlustého dalšího, ač by to bylo pro radost). A myslím, že to takhle nemám sám. Znám lidi, kteří také dají přednost kratší povídce, i sci-fi včetně Treku... Možná je to subjektivní pocit, ale domnívám se, že soubor kratších povídek by nepropadl. Jinak si nemyslím, že by "fanouškovská" povídka byla méně otevřená novému čtenáři než soubor od profesionálního trekového autora, který kombinuje více knih dohromady nebo odkazuje na spoustu podrobností v seriálu. Jinak se těším na pokračování Zkoušky ohněm a rovněž děkuji Telemachu Rhadeovi, že našel chuť a odvahu ujmout se trekových knih v češtině.
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - ne 9. října 2011 - 23:14
"Star Trek Kusy" nebudou. Stejně tak nebudou žádné knihy od českých autorů. Jako nápad OK, ale od začátku je to nápad nerealizovatelný a nikdy se to nemělo dostat do jakékoli jiné, než teoretické roviny. Vydávat fan-fiction SF povídku není a nebude v náplni edice Star Trek u Laser-books. Díky za pochopení.
admirál Kyle
Kyle - po 10. října 2011 - 11:06
Taky bych řekl, že Laser-Books má spoustu jiných starostí, ale pokusím se zeptat u nás na Obci spisovatelů, jestli by s tím nešlo něco udělat, ale je pravda, že moji knihu jsem zatím taky neprotlačil skrz nějaké nakladatelství. Ale za zeptání nic nedám.
De profundis clamo ad te domine.
bez hodnosti Pomeranc
Pomeranc - po 10. října 2011 - 21:19
Super!! Na ty pokračování čekám už dlouho a pomalu jsem přestal věřit, že to u nás ještě vyjde. Moc jste mě dneska potěšili, díky. :)))
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - út 11. října 2011 - 18:36
Vorta: Tady mi šlo čistě jen o ty ST povídky a o to, že i když bylo už nějakou dobu jasné, že to nebude, vadí mi přístup, kdy se s lidmi nejedná na rovinu.

Posílat je do soutěží mimo ST by asi neprošlo. Samozřejmě vím o tom, že vycházejí různé sci-fi sbírky u různých nakladatelství. V takových se ve většině případů objeví předem oslovení autoři, nutno říct, díky bohu.
Moc mi toho nevyšlo, ale já to beru rekreačně a nikam se necpu. Spíš spoléhám na náhody :).
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - út 11. října 2011 - 19:04
Ještě mě napadlo… nekamenujte mě a berte to spíš jako zamyšlení, prosím.
Totiž v době, kdy většina z nás tady na fóru začínala se ST, když nahrávala každý díl, vystřihávala fotky z časopisů a lepila si na zdi plakáty, vycházely první ST knihy. Nezapomenu jak jsem držela v tlapce „Střetnutí na Farpointu.“ Stálo pade, ten den hrozně lilo a já neměla tašku. Tak jsem s ním běžela domů přes půl města (knížku pod tričkem, hlavu skloněnou) a doufala, že se mi to celé nerozmočí. V devítce jsem z toho napsala referát, učitelka to nepochopila, dala mi dvojku a asi poprvé se dostala „kam asi nikdy v životě nevěřila, že se vydá.“
Tehdy jsem byla tím „potencionálním fanouškem,“ jak tu o nich byla zmínka. Kdyby mi tehdy někdo řekl, že nejen zahraniční, ale i kniha českého autora na ST téma může najít místečko v mé knihovně, nevěřila bych.
Uvěřila jsem u nestartrekovské sbírky českých povídek, kterou jsem objevila pár let po Farpointu a zjistila jsem, že literární tvorba tady je dost živá a pěkná. Obsah se mi líbil, navnadil mě k dalšímu hledání českých autorů. A pak se to docela slušně rozjelo.
My tu u nás totiž mnohdy trpíme klamem o tom, že „co je zahraniční, musí být kvalitativně lepší.“ Nemluvím tu o tom, že „co je zahraniční, se lépe prodává,“ to je jasné, ale těžko bych si dovolila tvrdit, že možných, doma sedících pět se
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - út 11. října 2011 - 19:05
Pardon, pokračování:

...doma sedících pět set nových přívrženců myslí stylem (teď půjdu a koupím si knihu zahraničního autora, protože mě k ní dovedl tenhle zahraniční seriál).
Když si vezmete, že se začaly zase vysílat všechny série, začala na to koukat Nová generace, nemůžete vědět, co z ní vzejde, kdo z nich a jak bude vzpomínat na své začátky a jestli se třeba nenajde nějaký „nový způsob“ jak Čecha na Enterprise, (nebo jinam) přivésti.
Samozřejmě uznávám, že je to poněkud naivní a vroucné přání, ale holt já už jsem taková – dokud totiž něco na sto procent nejde, pak to minimálně na jedno procento vždy bude možné.
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál flotily omi
omi - út 11. října 2011 - 20:33
České ST povídky samozřejmě existují a je jich mnoho právě z dob, kdy se informace hledaly v novinách a kniha byla poklad. Některé lze určitě dohledat na internetu, např.: [link]
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
viceadmirál Shane
Shane - st 12. října 2011 - 00:27
My jsme kdysi chtěli vydat sbírku fan ST povídek, ale ztroskotalo to právě na tom, že měly vyjít Star Trek Kusy a mi byli požádáni, abychom právě vybrané povídky neuveřejňovali. Potom když jsme se pídili, jak to tedy vypadá a jestli kusy vyjdou nebo můžeme ony povídky vydat, nebylo nám odpovězeno, no a časem naše nadšení jaksi vyprchávalo.

Teď jsme ovšem zaznamenali nový zájem, např. o obnovení literární soutěže. A jak to vypadá vybrané povídky ze Star Trek kusů jsou již také volné, takže asi opět rozjedeme náš starý nápad na soutěž i na vydání nejlepších ST povídek :).
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
komodor William Kirk
William Kirk - st 12. října 2011 - 20:13
Shane: tak to abych aktualizoval povídku, abych mohl zkusit štěstí ještě jednou :-D
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - st 12. října 2011 - 21:45
omi: Jasná věc, na Kontinuu je přímo startrekovský povídkový nářez, jímž jsem se prokousávala už před... ježkovy voči, ono je to už sedm!!! let.
Pardon za ten výlev, mívám emocionální komentáře -:))).

Raději nechtějte žádné další zamyšlení, ono je velmi pravděpodobné, že mě něco napadne :).
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG