Nejnovější

Romány podle Nové generace II: Diplomatická nepravděpodobnost

ne 26. března 2017     autor: Eodeon     přečteno: 432x     délka: 15 min     komentáře: 2

Namísto obvyklého odhalování „zapomenutých“ výprav původní Enterprise na stránkách románů jsem se v minulém článku přenesl do časů Nové generace. V následujícím článku se do této éry vracím a při té příležitosti si dovolím krátké, nostalgické ohlédnutí. Stejně jako většina českých trekkies, kteří objevili Star Trek v polovině devadesátých let, jsem si po dlouhou dobu tento fenomén spojoval především se seriálem Nová generace. Po dlouhou dobu byl také mým nejoblíbenějším startrekovým seriálem. Nejen tedy proto, že v oné době dominoval obrazovkám českých televizních stanic, ale ještě spíše proto, že právě na příkladu Nové generace jsem Star Trek poznal, oblíbil si jeho zajímavé postavy, žasl nad fantastickým futurismem, který pro mé divácky nezkušené já neměl obdoby, a lámal si hlavu nad intelektuálně podnětnými zápletkami, které podporovaly mou už tak přehnanou zvídavost a touhu po poznání. Stručně shrnuto – Novou generaci jsem poprvé sledoval ve formativních letech svého dětství a dospívání, a tak vliv seriálu na to, kým jsem se stal, nemohu podceňovat. I když jsem si postupem času ještě více oblíbil seriál Deep Space 9 a Původní seriál, i když mi v dospělosti a po opakovaných zhlédnutích zápletky Nové generace nepřipadají zdaleka tak intelektuálně stimulující a i když tehdy tak svěží obraz daleké budoucnosti s odstupem několika desetiletí působí už spíše omšele, Nová generace u mě bude mít už napořád zvláštní význam.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG