Nejnovější

Discovery v komentářích: S01E03 „Souvislosti jsou pro krále“ (spoilery!)

čt 19. října 2017     autor: Eodeon     přečteno: 283x     délka: 7 min     komentáře: 0

Toto bylo konečně to pravé Disco! už třetí epizoda a teprve zde se divák seznamuje s lodí i většinou posádky. Titulní plavidlo zde má ještě mnohem lepší nástup než Shenzhou v první epizodě seriálu a vypadá skvostně skoro ze všech úhlů. Jak se mi první verze lodi z teaseru nelíbila, tak jsem z konečného designu nadšený. Kamerové přelety navíc loď snímají z velice lichotivých úhlů. /// Posádka lodi už tolik sympatií nevzbuzuje. A to je paradoxně úžasné. Při prvním zhlédnutí mě to překvapilo, snad až šokovalo, a když se za tím ohlédnu zpět, dochází mi, že šokující pro mě byla právě ta výrazně větší distancovanost od předchozích seriálů. Poprvé ve Star Treku se tvůrci (scenáristé i herci) ze všech sil nesnaží, aby hrdinové byli „líbiví“, aby se ukázali v nejlepším světle a vlichotili se do přízně diváků od prvního okamžiku. Postavy proto působí o něco temněji, ale hlavně mnohem lidštěji a ponechávají si prostor pro vývoj. Ideální, modeloví hrdinové předchozích seriálů byli zpravidla „hotoví“ už od samého začátku, což ovšem neumožňovalo vývoj, nepodněcovalo konflikt a drama a způsobovalo velmi rozpačité začátky skoro každého z dřívějších seriálů. Nové postavy působí všelijakými dojmy, ale vzpírají se jednoznačné definici, což je také skvělé. Tedy s výjimkou Tilly (Mary Wiseman), což je s trochou nadsázky prostě kombinace Wesleyho Crushera a Reginalda Barclaye v jednom „neodolatelném“ mixu (ale uznávám, že skvěle zahraná). /// Ostatní mě ale zaujali mnohem víc – šéfka bezpečnosti Landryová (Rekha Sharma, po Fionně Vroom další hostující herečka ze Star Trek Continues, která se později objevila i v oficiálním Treku), inženýr Paul Stamets (Anthony Rapp), na kterém je nejvíc znát napětí vyvolané válkou, a samozřejmě kapitán Gabriel Lorca, příjemně svůj a odlišný od dřívějších seriálových kapitánů. Zprvu jsem nebyl z oznámení o obsazení Jasona Isaacse tak nadšený jako podle všeho většina fandomu, přestože jeho největší herecké zásluhy jsou mi dobře známé, ale měl jsem náhodou nedávno příležitost bedlivěji posoudit jeho projev ve filmu A Cure for Wellness a přesvědčil mě. Jeho scény byly vlastně nejlepší z celé epizody – ukázky skvělého herectví, výrazné osobnosti, charismatu a dvojznačných dialogů, které toho říkají o tolik víc, než se zdá.

Star Trek v komentářích: Nechte zaznít svůj názor

út 17. října 2017     autor: Eodeon     přečteno: 319x     délka: 14 min     komentáře: 1

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG